>

Middle of Season 2018 - shrnutí

, 14.08. 2018 Aktuality

Dne 12.8.2018 proběhl v Bučovicích již 5. ročník basebalového turnaje Middle of Season. Letošní ročník turnaje byl pouze jednodenní, protože Pelikáni měli podle rozpisu nadstavby 1. ligy nastoupit v sobotu k ligovému utkání proti Orlům z Chocně. Toto utkání bylo bohužel přesunuto na 13.10.2018.

Turnaje se zúčastnili již všem známé týmy Foxes Brno (dříve Hroši C) a Skokani Olomouc. 

Turnaj byl zahájen v 10 hodin zápasem domácích Pelikans Bučovice proti týmu Foxes Brno. Na kopci začala i skončila letošní posila z Techniky Brno - Leonardo Paredes, který předvedl opět skvělý výkon a nedovolil pálkařům Foxes výraznější tlak. Naopak pálkaři Pelikans se po letošním špatném výkonu v lize probudili a hned v první směně se jim podařilo stáhnout 2 body. V následující směně přidal další bod po solo-homerunu Tomáš Kotrba. Pelikáni navýšili vedení na 5:1 po 2-run homerunu Lea Paredese.Poté přišlo výrazné prostřídaní sestavy domácích. Pak ukázali i Foxes svoji sílu na pálce a podařilo se jim stáhnout ještě do konce zápasu 3 body, více bodů jim Pelikáni nedovolili a vyhráli tím úvodní utkání 5:4.

Další zápas odehráli mezi sebou oba hostující celky Skokani Olomouc a Foxes Brno. V tomto zápase dokázali svoji sílu v ofenzívě Skokani Olomouc. Sympatický výkon na kopci předvedl Marek Hlavička ze Skokanů. Skokani tento zápas vyhráli v poměru 8:5.

Třetí a poslední zápas turnaje sehráli Pelikáni proti Skokanům. Pelikáni pokračovali v úspěšné ofenzivě z předchozího zápasu a postupně si vybudovali náskok 9:2. Tento výsledek už opět vypadal jako jasně vítězný, poté však střídal do té doby skvěle házející Ondřej Vykoukal a na kopci ho vystřídal Libor Krejčí. Tomu se zápas vůbec nevydařil a povolil Skokanům velké množství met zdarma, ti toho využili a dotáhli nakonec zápas do vítězného konce. Zápas skončil výsledkem 9:13 pro tým z Olomouce a tím si Skokani zajistili 1. místo v turnaji.

Minulý ročník, který byl i oslavou 35. výročí založení basebalové týmu v Bučovicích nabídl utkání současného týmu proti týmu již vysloužilých basebalistů, kteří prošli týmem od založení po současnost. Pro letošní ročník jsme si připravili pro diváky Homerun derby. 

V tomto HR derby nastoupilo celkem 8 borců a jejich cílem bylo z 15 platných míčů poslat co nejvíce za plot. Do tohoto derby nastoupili 2 zástupci z každého týmu + 2 hráči, kteří byly vybráni za jejich výkon na turnaji.

Vítězem celého HR derby se stal Leo Paredes, který odpálil celkem 11 homerunů. Jednoznačně nejdelší odpal předvedl Tomáš Kotrba v 2. kole derby.

Po homerun derby proběhlo vyhlášení výsledků, kde byly předány i ceny za individuální výkony a to pro nejlepšího pálkaře a nejlepšího nadhazovače.

Konečné pořadí:

  1. Skokani Olomouc
  2. Pelikans Bučovice
  3. Foxes Brno

Individuální ceny:

  • nejlepší nadhazovač: Marek Hlavička (SKO)
  • nejlepčí pálkař: Radek Šindelář (SKO)
  • vítěz HR derby: Leonardo Paredes (PEL)

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem Jihomoravskému kraji a Městu Bučovice za podporu tohoto turnaje, dále divákům co si našli cestu na basebalové hřiště v Bučovicích a všem kdo se podíleli na přípravách turnaje včetně občestvení. Doufáme, že příští rok se opět vrátíme ke dvoudennímu formátu turnaje. 

Na úplný závěr bychom Vás chtěli pozvat na první dvojzápas nadstavby 1. ligy, který odehrají Pelikáni v neděli 26.8. od 13 hodin. Více informacích o zápase a změnách termínu najdete na našich facebookových stránkách https://www.facebook.com/pelikansbucovice/, kde najdete i kompletní rozpis zápasů.

 

Starší články