1. Pelikans Bučovice >
  2. O klubu

Proč baseball u Pelikánů?

Jak začít?

Přijďte se na nás podívat! Ideálním startem je baseballové soustředění, pořádané každoročně v posledním týdnu prázdnin na hřišti za ZŠ 711. Můžete nás také potkat na náborových akcích ve školách, nebo na Pel-Melu sportů pořádaném bučovickým DDM. Pravidelně pořádáme ukázku baseballu i na letním kempu bučovické jazykovky. Jak taková ukázka vypadala letos se můžete podívat na Youtube.

Nové hráče ale rádi uvítáme po celý rok. Stačí se přijít podívat na kterýkoliv trénink dle rozpisu (pokud dáte předem vědět trenérovi, že se k nám chystáte, bude to dokonalé).

Koho hledáme?

V oddíle vítáme dívky i chlapce ročníku narození 2014-2017. Zápasy hrajeme ve věkových kategoriích obvykle dva ročníky dohromady - v roce 2022 to bylo U10 (2012, 2013), a U8 (2014 a mladší).

Jak vypadá sezóna?

Když se po prázdninách sejdeme, trénujeme dvakrát týdně na hřišti, dokud počasí dovolí. Od října do března máme k dispozici halu nebo tělocvičnu ZŠ 710, kde probíhá kondiční příprava, trénink individuálních dovedností a různé hry. V dubnu (případně za slunného počasí už koncem března) se vracíme na hřiště, a tréninky přechází v nácvik souher, zápasových situací a pohybu po hřišti. Hlavní část sezóny je od dubna do června - tehdy hrajeme o víkendech soutěžní zápasy. Jejich formát a počet se liší dle kategorií, ale přibližně se dá říct, že každý tým stráví na zápasech 5-8 hracích dnů za sezónu. Ojediněle se hraje i v září (např. zápasy odložené vinou počasí).

O prázdninách si děti i hřiště krátce odpočinou. Zájemci se mohou účastnit dobrovolných tréninků jednou týdně. V posledním týdnu prázdnin se pak koná příměstský tábor, který slouží zároveň jako týmové soustředění.

Tréninky a trenéři

Rozpis tréninků a kontakt na trenéry najdete vždy na stránce jednotlivých kategorií. Noví zájemci se mohou bez obav přijít podívat i na trénink jiné věkové kategorie.

Další informace

Podrobnosti o baseballových pravidlech pro děti, detailní popis vybavení a řadu dalších informací najdete v naší Příručce rodiče malých baseballistů.

Pro jakékoliv dotazy můžete využít e-mail pelicans@pelicans.cz

Spolupráce

Spolupracujeme s Jazykovým centrem Bučovice