>

Pelikans Bučovice

První turnaj U7 2018

pelikans_bucovice, 03.05. 2018 Aktuality

 

V sobotu 21.4. jsme s našimi nejmenšími baseballisty (4 – 7 let) odehráli čtyři zápasy v rámci prvního turnaje kategorie U7. Hrálo se na třech hřištích v areálu Pipas Brno.

Pro většinu týmu to byla zcela nová zkušenost, se kterou se ale zvládli vypořádat více než dobře. První zápas jsme hráli s Draky Brno. U dětí byla patrná lehká nervozita, zejména z vysokého a nenastavitelného stativu, který jim trochu komplikoval pálku. Nicméně hned do druhé směny Draci opatřili stativ nižší, což byla vzorná ukázka sportovního chování. Přes to vše dali malí Pelikáni jeden krásný bodík. 

Po přestávce na občerstvení a nabrání sil nás čekaly tři zápasy za sebou. První jsme odehráli s Olympií Blansko, druhý s týmem Pipas a poslední s Nuclears Třebíč. Děti se zlepšovaly s každým zápasem. Patrné to bylo hlavně na pálce, kde nabyly větší jistoty – odpaly byly ráznější, delší a jistější. Děti se také lépe orientovaly v poli. Vybíhaly pro míčky, přihazovaly správným směrem a udržely pozornost až do konce. Nejlepší se nakonec ukázala poslední směna posledního zápasu, kde se děti rozehrály a zvládly dát dva body.

Celkově považuji náš první turnaj za úspěšný. Hráli jsme v nejmenším možném počtu (pět dětí) a také po malém počtu tréninků venku. Děti udělaly velký pokrok, učily se od soupeřů i ze zažitých situací. Velký dík a pochvala patří také rodičům, kteří ukázkově fandili, chválili, povzbuzovali a zajišťovali skvělý servis pro své malé baseballisty.