1. Pelikans Bučovice >
  2. Sezóna U7

Sezóna U7

David Pluháček, 30.09. 2019 Aktuality

 
Po letní přestávce, kterou zpestřily jen občasné prázdninové tréninky a hlavně týdenní baseballový kemp na konci srpna, začali od září malí Pelikáni opět naplno s tréninkem. Dokud počasí a světlo dovolí, scházíme se na hřišti za ZŠ 711 , od října se přesuneme do tepla tělocvičen vedlejší školy 710.

Trénujeme dvakrát týdně, v úterý a ve čtvrtek od půl páté do šesti. Na začátku se proběhneme kolem hřiště, protáhneme svaly a zahřejeme klouby rozcvičkou, a pak už se pustíme do baseballu. Procvičíme techniku házení a chytání míče (chvíli to trvá, než si člověk zvykne chytat druhou rukou), a venku samozřejmě využíváme možností hřiště k tréninkovým zápasům, nácviku souhry v obraně a co nejdelších odpalů. Ploty kolem hřiště jsou naštěstí daleko a vysoké, takže ke hledání míče v Kalvárii dochází maximálně párkrát za deset let.

Zimní halové tréninky v malé tělocvičně jsou zaměřeny na kondici, individuální pohyb (chytání, příhrávky, technika běhu) a různé hry. Ve větší hale se dá opět cvičit týmová souhra a pořádně se proběhnout (zeptejte se našich dětí jak se jim líbí střídací vybíjená).

Na trénink stačí základní vybavení - sportovní oblečení (podle počasí) a pevné boty (do haly s nebarvicí podrážkou) a dostatek tekutin. Ideální pití je obyčejná voda. Rukavici, případně pálku novým zájemcům na prvních trénincích rádi půjčíme; později doporučujeme alespoň rukavici pořídit vlastní, aby dobře seděla.

Herní činnosti a pravidla jsou uzpůsobena možnostem dětí - v nejmenší kategorii U7 (do 7 let) hraje v poli 5 až 9 hráčů a míč odpalujeme z pevného stojanu. Běhá se jen po jedné metě a i další pravidla jsou zjednodušena, aby pro ty nejmenší byla hra hlavně zábavou. Jak děti rostou, stává se i hra postupně složitější - naučí se běhat přes více met nebo odpalovat z nadhozu (nejprve od trenéra). Hlavně zažijí radost z týmové hry, kde  každý může využít své silné stránky a přiučit se něco nového.

Tešíme se na vás!
Starší články