1. Pelikans Bučovice >
  2. Sezóna osmiček v plném proudu

Sezóna osmiček v plném proudu

David Pluháček, 15.06. 2020 Aktuality

Na letošní zimní přípravu týmu U8 jen tak nezapomeneme. Nadějně rozehraný tým se těšil na své první zápasy na turnaji v Hrotovicích, které jen pár dní před koncem zrušila pandemie koronaviru, a s nimi i zbývající tréninky. Hala osiřela, pálky a míče zůstaly nadlouho zavřené ve skříňkách, a my si museli krátit čekání domácí přípravou. Každopádně už teď víme, že cvičit chytání se dá i v kuchyni, jen míč je dobré zvolit jiný, než baseballový. To okno bylo ale stejně už poškrábané.

Na začátku května konečně přišly dobré zprávy. Virus ztratil sílu, sluničko ji naopak nabralo, a tak jsme mohli 12.5. obnovit tréninky obou dětských týmů. Scházíme se už dvakrát týdně, v úterky i čtvrtky, a užíváme si pohostinnosti domácího hřiště.

Soutěžní zápasy na sebe také nenechaly dlouho čekat. Rozpis je možná až příliš nahuštěný, hrajeme šest sobot za sebou, ale hlad po zápasech zatím převažuje nad únavou. Na úvod jsme se potkali 23.5. v areálu na Kraví Hoře s domácí Technikou a Ježky Jihlava. Na dětech byl tréninkový výpadek znát, ale i tak dokázaly uhrát pět resp. sedm bodů.

Hned další týden nás čekala velká událost - domácí turnaj na hřišti v Bučovicích. Hostili jsme dva brněnské týmy, Pipas a Hrochy II, a přes komplikace způsobené stavební činností u hřiště a v Kalvárii se nikomu nic nestalo a všichni hřiště našli. Navrch jsme si užili solidní výkon našeho týmu, zejména v zápase s Hrochy, a dramatické brněnské derby s výsledkem 12:11 pro Hrochy.

Šestého června čekal děti první zatěžkávací test. Hráli jsme poprvé v sezóně tři zápasy, na hřišti Pipas Brno, postupně s Hrochy, domácími Pipas a Draky Black. Oproti prvním dvěma hracím sobotám, které byly spíše sehrávací, se v týmu vyrýsovaly dvě stabilní sestavy do pole, a zápasy byly mnohem vyrovnanější. V závěrečném utkání s Draky jsme dokonce po první směně vedli. Ve třetí směně tým zaznamenal v poli svůj první double-out, a do dohrávky jsme tak nastupovali za stavu 5:8, s reálnou možností otočit skóre ve svůj prospěch. Kombinace soupeřovy zkušenosti a naší únavy ale přinesla tři rychlé auty a konec nadějí.

Vítězství se tak Pelikánci dočkali až v jubilejním desátém zápase sezóny. V krásném areálu Městského baseballového stadionu Brno, domově Draků, jsme nastoupili proti týmům Pipas, Hrochům II a Drakům White. Adrenalin vyburcovala už první směna proti Pipas, kdy pole hned zkraje chytilo dva lufty. Třetí aut se bohužel dohrát nepodařilo, soupeř se postupně uklidnil a dovedl zápas k vítězství 15:8. V druhém zápase Pelikáni navázali na solidní výkon v poli a vylepšili pálku, a výsledkem byla těsná porážka od Hrochů poměrem 11:13. Vrchol dne pro nás přišel v posledním zápase s mladými Draky White. Na nejmenším hřišti vzadu v rohu, s vydatným povzbuzováním rodičů zpoza plotu, si tým dokráčel pro vítězství 15:11, když soupeři ani v jedné směně nedovolil zahrát tři auty.

Sezóna, tentokrát krátká, ale intenzivní, se pomalu chýlí ke konci. V kalendáři už máme jen dva zápasy u Hrochů v sobotu 20.6. od 16:00, a potom se už budeme těšit jen na závěrečný turnaj na témže hřišti 27.6., kde bychom měli sezónu zakončit celodenním programem v podobě pěti zápasů. Pokud chcete vidět malé Pelikánky v akci, udělejte si výlet do Brna, areál Hroch na Veslařské - protože pak už přijdou dlouhé prázdniny.

Starší články