>

Pelikans Bučovice

Těžké vítězství až v nastavené směně

pelikans_bucovice, 17.10. 2017 Aktuality

V neděli 15. 10. Pelikáni přivítali na svém hřišti vedoucí tým Open nadstavby 1. ligy, Hrochy Brno B. S těmi zatím prohráli všechny tři letošní zápasy. Takže bylo co napravovat.
Pelikáni začali na kopci s Tomášem Šedivým, který odházel velmi kvalitní 2 směny a povolil soupeři pouze 2 body. Pelikáni se však trochu trápili na pálce, a tak ještě před dohrávkou 6. směny prohrávali 3:2. Pak se ovšem s body rozsypal pytel a v 8. směně Pelikáni vedli 10:6. Bohužel soupeř našel sílu vzdorovat a v poslední regulérní směně vyrovnat. Následně po několika chybách v obraně šli Pelikáni do dohrávky 10. směny s pětibodovým deficitem. A v té chvíli se začaly dít věci. Nejprve po zmatcích v hroší obraně se podařilo snížit na 11:15. Poté díky singlům Krejčího a Kubečky skóre poskočilo na 13:15 z pohledu domácích. Následně přišly 2 těžce vybojované mety zdarma. Druhá meta zdarma obsahovala i jeden hrůzostrašný moment, kdy pálkař velmi silným foul ballem trefil běžce Libora Krejčího na třetí metě do holenní kosti. Ten nakonec zápas dohrál a po chvíli doběhl pro 14. bod bučovických Pelikánů. Na pálku tedy přišel při dvou autech a plných metách Marek Posolda. Ten poslal hned první strike do pravého pole pro svůj druhý walk-off hit v sezóně. Konečný stav tedy 16:15 pro Pelikány.

Příští týden Pelikány čeká poslední zápas letošní sezóny proti týmu Wolfs Domažlice. Zápas začíná už v 13:00, tak přijďte podpořit bučovické baseballisty na hřiště ZŠ 711.