>

Pelikans Bučovice

Opening day - Příjezd vicemistra 1. ligy do Bučovic

pelikans_bucovice, 24.04. 2018 Aktuality

V sobotu 21.4.2018 nastoupili bučovští Pelikáni k prvnímu domácímu dvojutkání nové sezóny. Do Bučovic dorazil jeden z největších favoritů posledních ročníků 1. ligy - tým Blesk Jablonec. Tým z Jablonce se v loňském ročníku umístil na konečném 2. místě a i proto bylo jasné, že tento dvojzápas bude velice náročný. 

První zápas začal na kopci Karel Janík, který letos přišel do Bučovic na hostování z brněnské Techniky. Karel se snažil svým výkonem držet silnou jabloneckou ofenzívu a dařilo se mu to. Bohužel chybami v zadním poli se dařilo Blesku stahovat body. Pelikáni byly do 3. směny stále na dosah, poté se však projevila zkušenost hostujícího týmu a naplno se rozjela ofenzíva Blesku. Ve 4. směně nastoupil na kopec Alberto Hernandéz, který hostuje z týmu Foxes Brno. Hráči Blesku poslali za plot celkem 5 míčků, z toho 2x grandslam.

Po prvním zápase, kdy domací dokázali ušetřit 4 nadhazovače, se Pelikáni chystali Blesku nic v druhém zápase nedarovat zadarmo. Bohužel úvod utkání Pelikánům vůbec nevyšel a po první směně prohrávali 14:0 a na kopci se během 1. směny vystřídali celkem 3 nadhazovači. Jako první začal házet Tomáš Vykoukal, kterému se vůbec nedařilo a povolil Blesku 9 doběhů. Poté trenér poslal na kopec nováčka mezi nadhazovači Vojtu Koudelku, který měl problémy se strikezonou a po dalších 5 bodech byl opět stažen a na kopec se dostal Libor Krejčí, který svými výkony ukazuje velký progres oproti loňské sezóně. Libor poté úspěšně dokončil 1. směnu bez již dalšího staženého bodu. Bohužel náskok už byl tak vysoký, že se Pelikáni nezmohli na větší odpor a i přes světlé chvíle na pálce nedokázali dorovnat ofenzivní sílu Blesku.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem divákům, kteří v krásném sobotním počasí dorazili podpořit Pelikány. 

Další zápas čeká Pelikány v neděli 29.4. ve Spáleném Poříčí. A potom se můžou fanoušci těšit na nálož domácích zápasů, kdy do Bučovic postupně přijedou Klasik Frýdek-Místek (12.5.), SaBaT Praha (19.5.) a Hroši Brno (26.5.) ve třech po sobě jdoucích víkendech.